Campioana României la handbal feminin, Gloria Bistrița, și-a aflat adversarele

Redactia AS TV
0 comentarii

Campioana României la handbal feminin, Gloria Bistrița, și-a aflat adversarele

Gloria Bistrița va începe noua ediție a Ligii Florilor pe teren propriu, într-un meci cu CSM Iași, după ce Federația Română de Handbal a stabilit programul sezonului 2026–2027. Campionatul va debuta la sfârșitul lunii august, iar echipa bistrițeană va întâlni în tur mai multe formații cu pretenții la primele locuri. Înaintea startului de sezon, Gloria va participa și la Supercupa României.

Campioana României la handbal feminin, Gloria Bistrița și-a aflat adversarele și ordinea meciurilor din sezonul 2026–2027 al Ligii Florilor. Programul competiției a fost stabilit în urma tragerii la sorți organizate de Federația Română de Handbal, iar noua ediție de campionat va începe la finalul lunii august.Înaintea debutului în Liga Florilor, echipele de top ale handbalului feminin românesc se vor întâlni în Supercupa României, programată în perioada 20–21 august. Locul de desfășurare al competiției urmează să fie anunțat de organizatori. Gloria va începe campionatul pe teren propriu, într-o partidă cu CSM Iași. În prima parte a sezonului, formația bistrițeană va întâlni mai multe candidate la primele poziții, printre care Corona Brașov, SCM Râmnicu Vâlcea, Rapid București, Dunărea Brăila și CSM București. Tot în tur, echipa va disputa jocuri cu HC Zalău, Minaur Baia Mare, Universitatea Craiova, Știința București, CSM Târgu Jiu, CSM Târgu Mureș și CSM Slatina. Pe plan european, Gloria își va afla în curând adversarele din cea mai importantă competiție continentală intercluburi. Tragerea la sorți pentru grupele Ligii Campionilor este programată vineri, 26 iunie, la Viena. În sezonul precedent, echipa bistrițeană a ajuns până în faza sferturilor de finală ale competiției.

Te-ar mai putea interesa și...

Lasă un comentariu

Rămâi conectat!

Fii primul care află ce se întâmplă în Bistrița!