Filiala Bistrița-Năsăud a Colegiului Psihologilor din România și-a ales recent conducerea

Redactia AS TV
0 comentarii

Filiala Bistrița-Năsăud a Colegiului Psihologilor din România și-a ales recent conducerea

Filiala Bistrița-Năsăud a Colegiului Psihologilor din România și-a ales recent conducerea. Alegerile au avut loc sâmbătă, 17 mai 2025, la eveniment participând și președintele Colegiului Psihologilor din România, Dr. Edmond Cracsner.

Președinte al filialei a fost desemnată Anda Mureșan-Madar, psiholog clinician principal și psihoterapeut cognitiv-comportamental, cu o experiență vastă în practica privată și în expertiză psihologică judiciară. Ea a obținut 48 de voturi.

Comitetul filialei este format din zece membri, specializați în diverse domenii ale psihologiei, printre care Ramona Pașca, psiholog clinician și terapeut cognitiv-comportamental; Nicoleta Sasu, psiholog în domeniul securității naționale și psihoterapeut; și Iosif Pintican, specialist în psihologia muncii și a transporturilor.

De asemenea, au fost aleși trei reprezentanți ai filialei pentru Convenția Națională a Colegiului Psihologilor: Anda Mureșan-Madar, Iosif Pintican și Gabriella Spaller, psiholog clinician și supervizor în psihologie clinică. Filiala Bistrița-Năsăud a fost înființată oficial în luna martie a acestui an și cuprinde în prezent 214 psihologi cu drept de liberă practică. Alegerea noii conduceri este un pas important pentru consolidarea și reprezentarea profesiei în județ, precum și pentru susținerea dezvoltării standardelor etice și profesionale în domeniul psihologiei.

Te-ar mai putea interesa și...

Lasă un comentariu

Rămâi conectat!

Fii primul care află ce se întâmplă în Bistrița!