Sportivii de la CSM Târgu Mureș, medaliați cu argint la Cupa României Under 23 la popice

Redactia AS TV
0 comentarii

Sportivii de la CSM Târgu Mureș, medaliați cu argint la Cupa României Under 23 la popice

Sportivii de la CSM Târgu Mureș au obținut două medalii de argint la Cupa României Under 23 la popice, competiție desfășurată în Cluj-Napoca. Echipa masculină de juniori a ocupat locul al doilea în clasamentul pe echipe, iar Kádár Nóra și Harcsás Olívia Henrietta au încheiat pe poziția secundă în proba feminină de perechi.

Sportivii secției de popice a CSM Târgu Mureș au încheiat sezonul competițional cu două medalii de argint obținute în cadrul Cupei României Under 23, competiție desfășurată la Cluj-Napoca. Turneul a reunit sportivi din mai multe centre de profil din țară și a reprezentat ultima competiție majoră a sezonului pentru categoria de vârstă U23. Una dintre medaliile de argint a fost obținută de echipa masculină de juniori, care a încheiat competiția pe locul al doilea în clasamentul pe echipe. Un nou rezultat important a venit în proba de perechi feminin, unde sportivele Kádár Nóra și Harcsás Olívia Henrietta au ocupat, de asemenea, poziția secundă la finalul întrecerii. Cupa României Under 23 a marcat astfel finalul activității oficiale din acest an sportiv pentru secția de popice a clubului mureșean. După încheierea competiției, reprezentanții clubului au transmis că pregătirile pentru sezonul următor vor începe în perioada următoare, odată cu stabilirea calendarului competițional și a obiectivelor pentru noua ediție a întrecerilor interne.

Te-ar mai putea interesa și...

Lasă un comentariu

Rămâi conectat!

Fii primul care află ce se întâmplă în Bistrița!