Un minor din Bistrița a ajuns la spital, în urma unui accident rutier

Redactia AS TV
0 comentarii

Un minor din Bistrița a ajuns la spital, în urma unui accident rutier

Un minor de 8 ani din Bistrița a ajuns aseară la spital, după ce a fost rănit în urma unui accident rutier. Copilul se afla pe bicicletă când a intrat în coliziune cu o mașină condusă de un un tânăr din localitatea Budești, județul Bistrița-Năsăud. Poliția a deschis un dosar penal în acest caz.

Accidentul a avut loc duminică, 21 iunie, într-o parcare privată din municipiul Bistrița.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii au deschis un dosar penal în acest caz și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Te-ar mai putea interesa și...

Lasă un comentariu

Rămâi conectat!

Fii primul care află ce se întâmplă în Bistrița!